Przejdź do głównej zawartości

Polecany post

Agnieszka Chylińska na Przystanku Olecko, 22.07.2022.

Nowe rakiety Rosji w pobliżu polskiej granicy. Zasięg do 120 km.


Na wyposażenie jednostek artyleryjskich rosyjskiego Zachodniego Okręgu Wojskowego trafią nowe wyrzutnie rakiet. Pociski Tornado-S mają zasięg do 120 km - donosi defence24.pl.

Służby prasowe Zachodniego Okręgu Wojskowego (jego częścią jest graniczący z Polską obwód kaliningradzki) zapowiadają, że oddziały artylerii i piechoty zmotoryzowanej otrzymają w sumie ponad 40 wyrzutni nowych pocisków.

System 9A53-S Tornado to następca BM-30 Smiercz. Nowe rakiety kalibru 300 mm są bardzo precyzyjne w rażeniu celów, bo korzystają z modułu naprowadzania przez sieć rosyjskich satelitów systemu Glonass. Wyrzutnie, zamontowane na ciężarówkach, mogą odpalać jedną rakietę lub pełną salwę.

Dowództwo rosyjskiej armii planuje, że nowoczesne systemy Tornado-S i G zastąpią do 2020 roku wszystkie wyrzutnie Grad i Smiercz. Jak przypomina portal defence24.pl, wyrzutnie Tornado-G trafiły do oddziałów Zachodniego Okręgu Wojskowego już pół roku temu.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nowe-rakiety-Rosji-w-poblizu-polskiej-granicy-Zasieg-do-120-km,wid,18110801,wiadomosc.html?ticaid=116563&_ticrsn=3

Komentarze

Popularne posty

Organizujesz jakieś wydarzenie ? Napisz, zrobimy reklamę.

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Ogłoszenia