Przejdź do głównej zawartości

Polecany post

Agnieszka Chylińska na Przystanku Olecko, 22.07.2022.

List z okazji Święta Wojska Polskiego.

Szanowni Państwo,

97 lat temu Polska u progu świeżo odzyskanej niepodległości musiała stawić czoła inwazji bolszewickiej Armii Czerwonej oraz ekspansji rosyjskiego komunizmu na zachód Europy. W sierpniu 1920 roku oddziały Armii Czerwonej zagroziły bezpośrednio stolicy Polski. Zdobycie Warszawy przez wojska rosyjskie oznaczałoby dla naszego kraju nową niewolę. Dzięki zmysłowi taktycznemu Marszałka Józefa Piłsudskiego, generała Tadeusza Rozwadowskiego, dowódców poszczególnych frontów, bohaterstwu polskich żołnierzy oraz ofiarności i wierze całego Narodu Warszawa została ocalona, a Bitwa Warszawska – nazwana później „Cudem nad Wisłą” – stała się momentem zwrotnym w całej wojnie polsko-bolszewickiej. Polacy kolejny raz w historii udowodnili, że w obronie niepodległości swojej Ojczyzny są w stanie dokonać rzeczy wielkich.
Dzisiaj Polska jest państwem suwerennym, ale trzeba pamiętać, że w naszym położeniu geopolitycznym nic nie jest dane raz na zawsze. Dlatego musimy stale wzmacniać naszą niepodległość, szczerze troszczyć się o dobro Ojczyzny i podnosić poziom Jej bezpieczeństwa. Znów w bezpośrednim sąsiedztwie naszych granic pojawiają się zagrożenia wynikające z imperialnych ambicji Rosji, ale także niebezpieczeństwa związane ze światowym terroryzmem czy cyberprzestępczością. Wysiłki rządu Prawa i Sprawiedliwości sprawiają, że mimo tych zagrożeń Polacy mogą czuć się bezpiecznie. W Polsce w ramach gwarancji bezpieczeństwa Sojuszu Północnoatlantyckiego na jego wschodniej flance od niedawna stacjonują amerykańscy żołnierze, został stworzony i rozwija się piąty rodzaj sił zbrojnych – Wojska Obrony Terytorialnej, a polska armia jest konsekwentnie wyposażana w nowoczesny sprzęt i uzbrojenie.
Nie ma większej wartości dla wspólnoty narodowej jak niepodległe państwo. Szanujmy je i pracujmy dla niego. Zobowiązuje nas do tego doświadczenie i ofiara naszych ojców związane z trudnymi losami dwóch ostatnich stuleci naszej Ojczyzny, ale Poseł Rzeczypospolitej Polskiej Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński przede wszystkim dobrze pojęty interes narodowy przyszłych pokoleń. Dzisiaj Polska jest niepodległym i suwerennym państwem. Na straży tej suwerenności musi stać nie tylko armia, ale również siła polskiego ducha. Największym gwarantem niepodległości naszej Ojczyzny jest patriotyzm Polaków. Uroczystości Święta Wojska Polskiego i rocznicy „Cudu nad Wisłą” powinny ten patriotyzm umocnić. Wierzę, że tak się stanie.

Z wyrazami szacunku
Poseł Rzeczypospolitej Polskiej
Wiceminister Spraw Wewnętrznych
i Administracji
Jarosław Zieliński

15 sierpnia 2017 roku
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa
Biura Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego
16-400 Suwałki, ul. Kościuszki 32, tel. (87) 566 55 48
15-062 Białystok, ul. Warszawska 13/5, tel. (85) 653 77 69
16-300 Augustów, ul. Młyńska 20/6, tel. (87) 644 57 73
16-500 Sejny, ul. J. Piłsudskiego 28, tel. (87) 565 66 04
e-mail: jaroslaw.zielinski@sejm.pl www.jaroslawzielinski.pl

Komentarze

Popularne posty

Organizujesz jakieś wydarzenie ? Napisz, zrobimy reklamę.

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

Ogłoszenia